НАРВСЬКИЙ КОЛЕДЖ ТАРТУСЬКОГО УНIВЕРСИТЕТУ
Запрошуємо міжнародних абітурієнтів на співбесіду та іспити для вступу на різні навчальні програми у 2022 році
З 01.05 до 01.06 2022 року починається прийом заяв для вступу до Нарвського коледжу Тартуського університету на три навчальні програми.
Шановні абітурієнти! З 07.03.2022 Тартуський університет ухвалив рішення про закриття прийому заявок від абітурієнтів з Росії та Білорусі на наступний навчальний рік (2022/2023). Виняток з цього правила становлять лише кандидати, які вже мають посвідку на постійне проживання чи довгострокову візу ЄС.

В свою чергу, дедлайн для абітурієнтів з України на програми, які викладаються не естонською мовою, продовжено до 1 червня. Також українські абітурієнти звільняються від сплати внеску за подання заявки. Університет Тарту висловлює всебічну підтримку Україні та її громадянам: про конкретні заходи читайте, будь ласка, тут.
Запитання та відповіді про вступ та навчання у Нарвському Коледжі Тартуського Університету
В абітурієнтів завжди виникають важливі питання щодо вступу до Нарвського Коледжу, навчання та особливостей життя в Нарві. Тут ми зібрали найпоширеніші запитання та відповіді на них.
Опис спеціальностей
У Нарвському Коледжі Тартуського Університету проводиться набір на 3 навчальні програми, на які іноземні студенти можуть подати документи для вступу.
Розробка інфотехнологічних систем
Назва на Estonia DreamApply: Information Technology Systems Development

Мета навчальної програми – підготувати студентів до роботи в галузі сучасних комунікаційних та інформаційних технологій. У рамках навчання за програмою студенти набудуть навичок програмування та адміністрування інфотехнологічних систем. Під час навчання студенти набувають як теоретичних знань, так і практичних умінь у галузі інфотехнології. На додаток до основних знань з інфотехнології та економіки, студенти здобудуть навички адміністрування баз даних.

Повний опис і навчальна програма англійською мовою
Мови та багатомовність у школах
Назва на Estonia DreamApply: Languages and multilingualism in school

Особлива увага на даній спеціальності приділяється вивченню мов (культура, література, історія мови), внаслідок чого випускники опановують естонську або англійську (залежно від вибору спеціальності) на рівні C1.

Попри те, що, крім лінгвістичних навичок, студенти отримують знання в галузі педагогіки та психології, для того, щоб мати можливість викладати в школі, їм необхідно провчитися ще два роки в магістратурі. Таким чином, у випускників є вибір: продовжити навчання у коледжі та отримати кваліфікацію викладача або отримати магістерський ступінь у суміжній галузі, наприклад, на іншому факультеті Тартуського університету.

Повний опис і навчальна програма англійською мовою
Фахівець із роботи з молоддю
Назва на Estonia DreamApply: Youth Work

Мета даної навчальної програми - підготувати спеціаліста, який вміє планувати та організовувати роботу з молоддю, здатний розвивати у молоді ініціативність, а також створювати навколо неї сприятливе соціальне середовище.

У рамках програми:

В окремому навчальному модулі «Цифрова молодь» розвиваються навички використання цифрових технологій у роботі з молоддю та розуміння ризиків.

Під час навчання створюються можливості для контактів та співпраці з естонськими та зарубіжними спеціалістами у сфері роботи з молоддю.

Невіддільною частиною навчання є розвиток аналітичних умінь (безперервний самоаналіз), підприємливості та вміння використовувати цифрові технології. Протягом навчання ведеться поглиблена підготовка студентів до майбутньої роботи, спрямовану на виховання фахівців високого рівня, здатних розвивати сферу роботи з молоддю.


Повний опис та навчальна програма англійською мовою
Викладання російської мови як іноземної
Назва на Estonia DreamApply: Teaching Russian as a Foreign Language

Дворічна магістерська програма готує до роботи вчителів російської мови як іноземної. Випускники програми отримують теоретичні знання та вміння, що відповідають вимогам сучасної філологічної та педагогічної науки, потребам практики викладання російської мови як іноземної, і здатні застосовувати засвоєні знання та вміння в педагогічній роботі з учнями різного віку, носіями різних мов, представниками різних культур.

На відміну від спеціальностей на рівні бакалаврату, ця програма викладається виключно російською мовою та є платною.


Детальна інформація про особливості навчання в Нарвському Коледжі Тартуського Університету для іноземних абітурієнтів


Питання про коледж
Докладна інформація для іноземних студентів щодо особливостей навчання у Нарвському коледжі Тартуського університету в питаннях та відповідях.
Навчання в Нарвському коледжі дійсно безкоштовне?
Так, вища освіта в Естонії є безкоштовною. Єдиний можливий виняток може стосуватися лише тих студентів, які спочатку не збираються відвідувати заняття та складати іспити. Якщо після вступу студент ігнорує навчальний процес і не закриває академічний мінімум за підсумками семестру, для продовження навчання він повинен оплачувати подальші заняття, виходячи із заборгованостей з іспитів до їх усунення.
Чи потрібно оплачувати заяву на вступ?
З 2019 року приймальна комісія Тартуського університету стягує плату за обробку заявок від абітурієнтів. Це найпоширеніша практика для зарубіжних ВНЗ. Вартість подання заяви складає 100 євро. Проте, для громадян України та Естонії подача заяви БЕЗКОШТОВНА. Якщо у вас громадянство іншої країни, то, будь ласка, ознайомтесь з інструкцією щодо оплати за цим посиланням. Чек про переказ коштів необхідно додати до заяви на вступ у системі DreamApply.
Що означає тривалість навчання 3+1?
Більшість предметів у Нарвському Коледжі ТУ викладається естонською мовою, тому іноземні студенти протягом перших двох семестрів проходять посилений мовний курс. Це і є цей додатковий рік до основної програми навчання за обраною спеціальністю.
Вивчення естонської мови у коледжі безкоштовне?
Так, інтенсивний курс естонської мови для іноземних студентів теж безкоштовний. Він входить до програми навчання у коледжі й за своїм статусом не відрізняється від інших предметів. Практика показує, що занять, включених до цієї програми, достатньо для освоєння естонської мови на необхідному рівні. Витрачатися на репетиторів та додаткові курси немає потреби.
Чи може іноземний студент претендувати на стипендію?
Іноземні студенти можуть отримати стипендію нарівні з іншими студентами Нарвського Коледжу. Для цього необхідно виконувати вимоги до результатів іспитів за підсумками кожного семестру. На деяких навчальних програмах студент може претендувати на додаткову стипендію (за фахом). На практиці стипендія може становити у середньому від 100 до 260 євро на місяць.
У якому віці можна вступити до Нарвського Коледжу ТУ?
Якихось обмежень у цьому плані не передбачено. Основний документ для вступу – це підтвердження того, що абітурієнт має закінчену середню освіту (шкільний атестат або атестат середньої спеціальної освіти). Тому теоретично до коледжу може вступити й десятирічний вундеркінд, який закінчив школу екстерном, і заслужений професор похилого віку, у якого за плечима не одна вища освіта.
Чи є у Нарвському Коледжі гуртожиток?
Нарвський Коледж має новітній гуртожиток, який ділиться спільно з академією МВС. Будівля унікальна своїм плануванням та ергономікою: над першим бетонним ярусом встановлені ще три дерев'яні поверхи з житловими кімнатами. Нижню частину будівлі займає басейн. Ціни варіюються від 125 до 250 євро. Детальніше ознайомитись з сайтом гуртожитку ви можете тут.Зверніть увагу, що лише будівля на Kerese 14 знаходиться в Нарві, решта корпусів в Тарту.
Для тих, хто віддає перевагу більш бюджетним варіантам, коледж уклав договір із профтехучилищем міста Сілламяе (розташований за 20 кілометрів від Нарви), за яким студенти можуть жити там. Гуртожиток у Сілламяе реконструйований зовсім нещодавно і відповідає міжнародним стандартам. Від Сілламяе до Нарви й назад ходять безкоштовні автобуси, є також спеціальний студентський автобус. Вартість проживання складає від 30 євро з особи на місяць.

Які витрати потрібні для вступу?
З 2019 року Тартуський Університет стягує плату у розмірі 100 євро за подану заявку. Проте, для громадян України та Естонії подача заяви БЕЗКОШТОВНА. Це єдиний платіж, який потрібно зробити у зв'язку з поданням заявки. Решта потенційних фінансових витрат може бути пов'язана виключно з розв'язанням візового питання (консульський збір за шенгенську візу), а також оплатою послуг вашого нотаріуса, якщо потрібно завірити будь-які документи. Зрозуміло, якщо ви хочете відвідати Нарву, то дорожні витрати також доведеться сплатити самостійно.
Питання про Нарву
У нас часто запитують про життя в Нарві, тому ми підготували цей розділ поширених запитань та відповідей щодо особливостей цього естонського міста.
Скільки коштує зняти житло у Нарві?
Однокімнатну квартиру можна орендувати в межах 50-100 євро на місяць. Але не варто забувати про комунальні платежі. У зимовий період, коли активно працює опалення, тарифи можуть перевищити вартість самої оренди. Влітку ж комунальні платежі зазвичай незначні, особливо якщо ви звикли стежити за витратою води та енергії. Усі тарифи, окрім опалення, прив'язані до фактичної витрати: платити за газ, воду та електрику потрібно за показаннями лічильника.
Який рівень цін на продукти у Нарві?
У середньому, ціни близькі до російських – якісь продукти дорожчі, якісь, навпаки, дешевші. Однак, у всіх мережевих магазинах працює система знижок як для постійних клієнтів, так і в режимі щоденних акцій та розпродажів. Наприклад, по акції 1 кілограм сиру може коштувати близько 4-5 євро, буханець хліба – 30 центів, упаковка сосисок – 1,5 євро, коробка соку – близько 70 центів, літр молока 50-80 центів тощо. Також, ціни на фрукти та овочі залежать від сезону Однозначно дорогий в Естонії лише тютюн – пачка цигарок коштує в середньому від 3 до 4 євро. Кидайте або ж не починайте палити!
А як щодо дозвілля? Яка середня вартість чеку в кафе та барах?
Це залежить від конкретного закладу. Наприклад, у музичному барі Ро-Ро можна чудово посидіти з друзями на 10-15 євро з особи. А ось у ресторані Narva Pärl середній чек буде вже вище приблизно у півтора-два рази. Із закладів фастфуду можна виділити традиційний McDonalds та фінську бургерну Hesburger – ціни тут близькі до українських. Також у Нарві є кілька суші-барів, китайський ресторан та служби доставлення піци. Кожен знайде собі заклад на свій смак та гаманець. Якщо ви були в туристичній поїздці в Таллінні, то можете сміливо ділити чек на розваги приблизно на 2. Нарва помітно дешевша за столицю.
Мені не подобаються бари. Віддаю перевагу активному відпочинку!
До ваших послуг – кінотеатр Apollo, а також спортивні та фітнес-клуби. Також в Нарві є басейн, а для любителів покрутити педалі обладнані велодоріжки. Відмінна рекреаційна зона розташована в прилеглій Нарва-Йиесуу, де можна відвідати спа-комплекс, здійснити тривалу прогулянку вздовж моря або влаштувати пікнік у сосновому борі на спеціально обладнаній стоянці. .
А чи культурна програма передбачена?
У цьому плані у Нарві все чудово. Крім кількох музеїв, можна сходити на концерт (багато з яких проводяться у Нарвському Коледжі), взяти участь у регулярних міських фестивалях, відвідати виставки чи театральні заходи. Афіша подій в місті постійно оновлюється.
Як справи з транспортом у Нарві?
Місто не настільки велике, тому популярних засобів пересування – два. Це мережа міських автобусів та численні таксі. Наприклад, проїхати до будь-якої точки Нарви на таксі можна за 2,5-3 євро. Втім, вся основна інфраструктура дуже доступна, тому можна не витрачатися на поїздки, а ходити пішки. З 2018 року громадський транспорт у регіоні Іда-Вірумаа почав працювати безкоштовно, тому відправитися до сусідніх міст автобусом можна без зайвих витрат.
Хотілося б поїздити Естонією. Це можливо?
Так, в Естонії дуже розвинене міжміське автобусне сполучення. Наприклад, з Нарви до Таллінна щодня відправляється близько 20 автобусів, дорога займає від 3 до 5 годин в залежності від обраного перевізника. Поїздом Нарва-Таллінн можна дістатися за 2,5 години. Ще швидше можна потрапити до Тарту – друге за величиною місто Естонії. Любителі локальної екзотики також знайдуть для себе чимало цікавих маршрутів - практично в кожному, навіть невеликому естонському містечку є цікаві пам'ятки. Також можна вирушити і до сусідніх країн, наприклад, до Латвії прямим автобусом. А вже з Таллінна доступні Швеція та Фінляндія – туди ходять пороми.
Питання про вступ
Після подання документів на абітурієнтів чекають співбесіди та іспити. Дізнайтеся про те, що чекає вас на етапі подання заяви та вступних випробувань.
Якою мовою потрібно подавати документи?
Вам не потрібно перекладати ваші документи, якщо вони містять текст естонською, російською, українською або англійською мовою. Мотиваційний лист, який потрібно також надіслати разом із документами, має бути написаний англійською мовою.
У мене ще не готовий закордонний паспорт. Що робити?
Якщо ваш закордонний паспорт ще в процесі оформлення, то до заяви ви можете додати скан вашого внутрішнього паспорта або посвідчення особи, яка діє у вашій країні.
Чи потрібно завіряти копію атестата/виписки нотаріуса?
Це не обов'язково, якщо ви можете поставити печатку на копію документа у секретаря у вашій школі. Якщо такої можливості немає, то в цьому випадку потрібно завірити копію атестата або виписки з оцінками за півріччя у нотаріуса.

До якого числа необхідно надіслати документи поштою?
Після подання заяви через систему Dream Apply потрібно надіслати звичайні копії документів на адресу Нарвського Коледжу. Прохання розраховувати цей процес таким чином, щоб їх було доставлено нам поштовою або кур'єрською службою не пізніше 13 липня.
Як і коли відбуваються вступні іспити?
У 2022 році всі абітурієнти складатимуть вступні іспити виключно онлайн. Точні дати іспитів буде повідомлено пізніше, проте варто орієнтуватися на перші числа липня.
Яким буде іспит на спеціальність "Мови та багатомовність у школі"?
Іспит на спеціальність "Мови та багатомовність у школі" є співбесідою, під час якої абітурієнт повинен продемонструвати свою мотивацію вчитися на обраній спеціальності та знання англійської мови.

Вам необхідно:

- бути здатними розповісти про те, чому б ви хотіли стати педагогом/лінгвістом/мати педагогічні навички, і як ваш досвід співвідноситься з вашим прагненням;
- пояснити вашу мотивацію вчитися в Естонії та обґрунтувати готовність вчитися естонською мовою.
- відповісти на питання комісії на тему вашого ставлення до навчального процесу та ролі в ньому вчителя.

Приблизний список тем з яких можуть бути поставлені питання: A role of teacher in the society, family and school responsibility balance, government and school, kindergarten and school, advantages of multilingualism, study process for teacher and pupil, tolerance in class and beyond it, etc.Яким буде іспит на спеціальність "Молодіжна робота"?
Іспит на спеціальність "Молодіжна робота" є груповою співбесідою, під час якої абітурієнт повинен продемонструвати свою мотивацію вчитися на обраній спеціальності та знання англійської мови, а також здатність працювати/спілкуватися в колективі.

Вам необхідно:

- бути здатними розповісти про те, чому б ви хотіли стати молодіжним працівником, і як ваш досвід та навички співвідносяться з вашим прагненням;
- пояснити вашу мотивацію вчитися в Естонії та обґрунтувати вашу готовність вчитися естонською мовою.
- відповісти на запитання комісії на тему вашого ставлення до професії молодіжного працівника.

Орієнтовний список тем: What is youth work for you? Importance of Youth Work in the modern society, Youth Policy, Youth NGOs, Strategies to Prevent Youth Violence, Alcohol and Drug Use Prevention Among Young People, Social Pedagogy, etc.

Я хочу вступити на "Інфотехнології", чи складний іспит?
Іспит на ІТ складається з двох частин:

1. Письмовий іспит проводиться у вигляді тесту. У ньому представлені питання з різних галузей, пов'язаних із базовим розумінням математики, програмування, роботи операційних систем, загальної логіки та аналітики. Нижче наведено приклади таких екзаменаційних тестових завдань, на рівень яких можна орієнтуватися під час підготовки до іспиту. Зверніть увагу, що частина завдань у тесті сформульована англійською.

2. Під час співбесіди абітурієнт повинен англійською мовою обґрунтувати своє рішення навчатися на даній спеціальності. Список приблизних питань:

- Why did you choose IT as your major?

- How does your current background match your choice of profession?

- What's your experience with coding and IT in general?

- What are your plans for future?

- Where would you like to apply the knowledge that you hope to gain in Narva College?

Дані питання є прикладом для зразка. Саме інтерв'ю проходитиме у формі вільної бесіди, в ході якої екзаменатори можуть ставити додаткові питання. Орієнтовна тривалість інтерв'ю: 10 хвилин.
Якою мовою проводиться співбесіда?
Ми готуємо міжнародних спеціалістів, тому майбутні студенти педагогічних спеціальностей та молодіжні працівники проходять співбесіду англійською мовою. Студенти спеціальності ІТ також проходять іспит частково англійською.
Які документи потрібні для вступу?
Основний документ має підтверджувати наявність повної середньої чи середньої спеціальної освіти в абітурієнта. Детальна процедура подання заяви та збору документів для вступу до Нарвського Коледжу Тартуського Університету описана у спеціальному розділі на нашому сайті
Іспит з IT, приклад
Для вступу на навчальну програму Інформаційні технології абітурієнти повинні будуть пройти тестування. Нижче наведено приклад такого екзаменаційного тесту.
Образец теста для поступающих на специальность Информационные Технологии
Хорошо ли вы подготовились к тесту по IT?
Выполните, пожалуйста, задания, представленные в этом тесте. Экзаменационное задание содержит вопросы на двух языках: русском и английском. В реальной версии общее количество вопросов и пропорция англоязычных к русскоязычным вопросам будут отличаться от представленных. На прохождение пробного теста у вас есть порядка 40 минут.
Начать тест
Рассчитайте координаты пересечения функций 4x – y = –10 и 2y – x = –15
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
При покупке компьютера стоимостью 650 евро клиент предоставил газетный купон на скидку в размере 6%. Сколько заплатит клиент за компьютер?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
Какой длины будет ряд, если разрезать один кубометр на кубические миллиметры и поставить их в ряд без промежутков?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
За сколько минут можно распилить бревно длиной 5,5 м на полуметровые куски, если на распиливание бревна уходит 2,5 мин?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
Зависимость координаты тела от времени при равномерном движении выражается...
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
На рисунке представлен график смещения x тела от положения равновесия с течением времени t при гармонических колебаниях. Чему равны амплитуда X0 и период T колебаний?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
Advantage of the database management approach is...
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
The collection of information stored in a database at a particular moment is called...
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
Program subroutines are called by...

Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
If the size of the array is less than the number of initializes then…
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
There are 15 black and 20 white socks all mixed up in a box. What is the minimal number of socks one needs to take out from the box randomly to certainly get a pair of socks of one color?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
A home WiFi network speed is 54 Mbit/s. A home user wants to watch a movie over the network in real-time streaming. What would be the theoretical maximum size of a movie file the user could watch this way without buffering, if the length of the movie is 90 minutes?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
What is the minimal base for a numeral system, in which one would need three positions to write down a number 50?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
A player tosses a coin. How much information does a message of the result of this coin tossing contain?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
A chessboard has 64 fields in eight columns and eight rows. What is the minimal amount of information needed to code coordinates of one field?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
What is the minimal number of letters necessary in an alphabet to create enough various two-letter words to transmit at least 11 different messages?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
There are 32 colored pencils in a box, and X of them are red. Someone takes a random pencil from the box. A message "the taken pencil was not red" contains 3 bits of information. What is the value of X?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
Что из себя представляет /dev/null в OC Linux?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
Что из нижеперечисленного не характерно для ОС Linux?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
Какой редакции OC Windows 10 не существует?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
Какая программа не является встроенной программой OC Windows 10?
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
Select Java features:
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
The size of the image is 40×50 pixels. The image takes 2000 bytes of the ROM. Hence, it is possible to use at most...
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
Which of the following statements written into cell B5 give the value TRUE? (multiple choice)
Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
Agent 007 is on a secret mission in Fox Land. He has to collect as many unique items as possible in the museum; however, the museum is guarded by foxes. The following grid represents the museum. Agent 007 can walk on the white squares, but not on the grey ones. He cannot walk on squares where a fox is, except if he has a mouse and gives that to the fox. Agent 007 enters the building from the right bottom. What is the greatest number of unique items that Agent 007 can have at the end of his mission?

Следующий вопрос
Проверить
Ваш результат
К сожалению, вы провалили тест
До экзамена осталось не так много времени, поэтому вам нужно серьезно взяться за учебу. В реальном экзаменационном тесте будет больше вопросов, и легче они не станут.
Пройти еще раз
Вам нужно основательно подготовиться
К сожалению, вы не слишком удачно прошли тест. На реальном экзамене будет больше вопросов, поэтому мы рекомендуем вам заняться активной подготовкой.
Пройти еще раз
У вас средний уровень подготовки
Рекомендуем активно готовиться к экзамену. Возможно, вам стоит подтянуть знания английского языка, что поможет не путаться в терминологии.
Пройти еще раз
У вас хороший уровень подготовки
Ваши знания достаточны, но не избыточны. Учитывая, что на экзамене будет больше вопросов, рекомендуем повторить некоторые темы, связанные с IT и математикой.
Пройти еще раз
У вас отличный уровень подготовки
Вы отлично готовы к прохождению экзаменационного теста. Тем не менее, не стоит расслабляться. На экзамене будет больше вопросов, чем в примере.
Пройти еще раз
Raekoja plats 2, Narva 20307, Eesti
Made on
Tilda